فیلتر توسط
دسته بندی ها
تولید کنندگان
بیشتر... کمتر
سطح مقطع هادی
شکل ظاهری هادی
تعداد رشته سیم
جنس
شرایط نصب
روکش
فیلتر

سیم و کابل نسوز سیلیکونی چیست؟

 مهم ترین خصوصیت سیم ها و کابل های نسوز مقاومت در مقابل گرما و آتش است. معمولا در ایران روکش  این نوع سیم ها و کابل های نسوز از جنس سیلیکون تولید می شوند.

مهم ترین  ویژگی های سیم و کابل نسوز سیلیکونی

مقاومت در برابر حرارت بالا و آتش سوزی

سیم ها و کابل های نسوز سیلیکونی را می توان در دمای حدود 200 درجه سانتی گراد برای مدت طولانی و در دمای نزدیک به 250 درجه سانتی گراد می تواند برای مدت کوتاهی استفاده کرد.این نوع از سیم و کابل های سیلیکونی در دمای بالا مقاومت خوبی را دارند و در زمان آتش سوزی نقش خود را به خوبی ایفا می کنند و همچنین  در دمای معمولی نیز ازانعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

 سیم و کابل نسوز سیلیکونی تهران صدرا در مقابل اکثر مواد شیمیایی، انواع اسیدها، روغن ها، هوا، اشعه فرابنفش و شرایط آب و هوایی بد و گرمای بالا دوام بالایی را دارند و مقاومت زیادی را از خود نشان می دهند.

مانع شدن از انتشار شعله

در صورتی که  در پروژه خود از کابل های بی کیفیت استفاده نمایید طبیعی است که شعله با سرعت بیشتری انتشار پیدا می کند و خسارات جبران ناپذیر زیادی برای شما تحمیل خواهد کرد. کابل نسوز سیلیکونی با کیفیت می تواند از انتشار آتش جلوگیری کند.

تولید نکردن گاز سمی

 همانطور که می دانید یکی از خطرهای جدی که هنگام آتش سوزی با آن مواجه هستیم تولید گازهای سمی است که در نهایت باعث به وجود آمدن احساس خفگی می شود، با استفاده از سیم وکابل نسوز سیلیکونی در شرایط حساس از انتشار گازهای سمی هنگام بروز آتش سوزی جلوگیری کنید.

قیمت سیم نسوز و کابل نسوز سیلیکونی

همانطور که می دانید قیمت سیم و کابل نسوز همانند قیمت سایر سیم ها و کابل ها وابسته به قیمت مس و سیلیکون  بوده  و با تغییر قیمت مواد اولیه ، نوسان زیادی را دچار می شود.

توجه دارید که نوع ساختار هادی به‌ عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت شناخته می‌ شود مثلا کابل دو رشته سیلیکونی با کابل سه رشته سیلیکونی در قیمت متفاوت هستند و همچینین سطح مقطع هادی به کار رفته در ساختار کابل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.مثلا کابل دو رشته با سطح مقطع 1.5 با کابل دورشته با سطح مقطع 2.5 در قیمت حتما متفاوت است.

اما پیش از خرید سیم وکابل نسوز باید بدانید برندها و شرکت هایی که سعی می کنند کابل های نسوز را با پایین ترین قیمت ممکن به فروش برسانند ممکن است کابل با کیفیت را در اختیار شما نگذارند.

به طور کلی قیمت سیم نسوز و کابل نسوز بر اساس مواردی مانند درصد خلوص روکش سیلیکونی ، شیلد دار بودن یا نبودن آن، نوع شیلد به کار رفته در ساختار کابل ، نوع عایق، برند تولید کننده کابل و ... می ‌تواند تعیین کننده قیمت نهایی کابل باشند.

ادامه مطلبShow less

صفحه اصلی

خوش آمدید

فهرست